Click on any image in images menu.
Menu
BIP
6 marca 2019

Wokalny sukces Małgosi Michno, uczennicy SP w Polanie

Małgorzata Michno, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Polanie, uczestniczyła w Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Wokalnej w Starym Samborze na Ukrainie, który odbył się 3 marca. Organizatorem tego wydarzenia była Muzyczna Szkoła w Starym Samborze oraz Rada Miejska i Rada Rejonowa w tymże mieście.
Małgosia dostała zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu od pana Jarosława Miszczak, kierownika i wokalisty zespołu „Na Drabinie” z Ukrainy. Pan Jarosław natomiast zasiadał w jury przy Konkursie Piosenki Religijnej, jaki organizowany jest corocznie przy Parafii w Czarnej. To na tym konkursie usłyszał pierwszy raz śpiew Małgosi, zachwycił się i zaprosił Ją do Starego Sambora.
Nasza młoda wokalistka wystąpiła z przygotowaną piosenką i swoim podkładem muzycznym. Na scenie zapowiedziano Małgosię jako Gościa Specjalnego i wysoko oceniono jej występ , przyznając wyróżnienie; wręczono statuetkę Festiwalu i dyplom.
Konkurencja na Festiwalu była bardzo duża. Nasza reprezentantka stanęła w szranki z bardzo dobrze przygotowanymi wokalnie młodymi wykonawcami; większość to byli uczniowie szkół muzycznych.
Występy oceniało 10-osobowe jury, składające się z profesjonalistów w dziedzinie muzyki; min. Roman Bereza – dyrektor Lwowskiego Centrum Twórczości Narodowej, Petro Radejko – solista Lwowskiej Opery i Baletu a także wspomniany już Pan Jarosław Miszczak.
Małgosi gratulujemy serdecznie sukcesu i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji, jaką jest śpiew oraz możliwości kształcenia się w tym zakresie.

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria