Menu
BIP
7 czerwca 2007

Sukcesy szkół „Edukatora”

Kolejny raz okazało się, ze szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie „Edukator” osiągają wysokie wyniki nauczania. Wiele z nich uzyskało najwyższy wynik sprawdzianu szóstoklasistów wśród szkół w swoich gminach. Były to szkoły w : Reszkowcach, Prawdziskach, Mieczach, Szczodruchach, Paproci Dużej, Fornetce, Niewinie Borowym i Nowej Wsi. Indywidualne osiągnięcia uczniów naszych szkół są również imponujące. Uczniowie ze szkół w Uścianach, Klimaszewnicy, Suchodolinie i Mieczach zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursów przedmiotowych z języka polskiego, przyrody i matematyki. Aż 84 uczniów wzięło udział w konkursie matematycznym „Kangur”, a 8 spośród nich zdobyło wyróżnienia. Wyróżnienia w konkursie matematycznym „Oxford” zdobyło 2 uczniów ze szkoły w Paproci Dużej. W ogólnopolskim konkursie matematycznym „Albus 2007” dzieci ze szkoły w Konopkach Pokrzywnicy uplasowały się w przedziale miejsc 31-49 wśród 3400 startujących uczestników. Uczniowie z tej samej szkoły zajęli wysokie, 9 miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej „Olimpus”- jez. polski i matematyka. Nasi uczniowie zdobyli również nagrody w konkursach plastycznych, recytatorskich i teatralnych. Wymienić tu można szkoły w Paproci Dużej i Suchodolinie ( I miejsce w gminie) oraz szkołę w Lutostani - II miejsce w powiecie w konkursie plastycznym. W gminnym konkursie recytatorskim I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych zajęli uczniowie szkoły w Kostrach Noskach. 13 szkół „Edukatora’ wzięło udział w projekcie PZU „ Teatr - szkołą życia”. Po zakończeniu projektu wszystkie szkoły zaprezentowały się w rejonowych przeglądach teatralnych. Niektóre z nich wystawiły sztuki w języku angielskim. Osiągnięcia sportowe. Nasi uczniowie świetnie radzili sobie również w sporcie, zajmując wysokie lokaty w zawodach, turniejach i rozgrywkach sportowych w rożnych dyscyplinach. Oto najbardziej chlubne przykłady: - Szkoła w Kostrach Noskach – I miejsce w piłce ręcznej i II miejsce w piłce nożnej w ”Turnieju Małych Szkół” -//- w Lutostani - I miejsce w lekkiej atletyce w Parafiadzie LA -//- w Cichym - II miejsce w powiatowych biegach przełajowych -//- w Łętownicy - II miejsce w mistrzostwach gminnych w piłce nożnej -//- w Suchodolinie - I i II miejsce w turnieju tenisa stołowego